Celá naše škola se zapojila do projektového dne. Na prvním stupni byl na téma Jaro a na druhém Naše město. Aktivity byly různorodé a děti velmi bavily.
Středeční jarní projektový den prvňáci zahájili zopakováním ročních období. A potom už si ve třídě vytvořili jaro - malovali, četli, počítali, běhali a poznávali jarní květiny, povídali si o zvířatech. Byla radost poslouchat Teovy znalosti o přírodě.
Jaro je překrásné období roku. Vše roste a kvete. Jaké ale měsíce do tohoto období patří? Jaké rostliny a živočichy můžeme na jaře vidět? To jsme se dozvěděli nejen ve třídě, ale také venku, kde jsme se postarali o naši malou zahrádku.
Lišáci z 2.B si v jarním projektu připomněli říkadla, rozpočítadla, pranostiky, "měsíc knihy", poznávali tažné ptáky, květiny, vyráběli a na závěr dne si užili krásné slunečné počasí s badatelskou výukou a vyhledáváním "znaků jara" ve městě. Celý den byl plný radost z učení a každý domů odcházel se sluníčkovým úsměvem na tváři.
Náš projektový den byl založen převážně na skupinové práci. Část dne jsme pracovali ve třídě a zbylé dvě hodiny jsme strávili venku. Čtvrťáci nejprve zhlédli krátké video, poté ve skupinách tvořili myšlenkové mapy na téma našeho projektu – JARO. K myšlenkovým mapám využívali žáci kartičky jarních rostlin, zvířat a různých zajímavostí, které se vážou k tomuto tématu. Následně jsme vyzdobili naši třídu barevnými motýly, na kterých žáci pracovali s pomocí pastelů. Pobyt venku byl poté ve znamení šifer a jarních „běhaček“. Děti běhaly a hledaly v přírodě šifry a otázky, na které společně vymýšlely odpovědi. Náš projekt jsme zakončili aktivitou s názvem „Jarní hledačka“, kdy se žáci snažili najít v přírodě co nejvíce věcí k tomuto ročnímu období.
Hlavní náplní projektového vyučování ve 4. B bylo rozvíjení praktických dovedností a procvičování jemné motoriky. Žáci se seznámili se základními postupy při ručním šití a jejich úkolem bylo ušít tulipán. Všem se práce dařila, přišilo se jen to, co se mělo ???? A i chlapci s malou pomocí vyrobili krásně barevné tulipány, které zdobí květináče na okenních parapetech ve škole.
Šesté ročníky se zabývaly historickou částí zvoleného tématu. Tedy osobnosti spojené s naším městem.
Žáci 6.B měli za úkol zdramatizovat pověst o zlé bělohradské hraběnce. První tři hodiny strávili šesťáci ve třídě, kde se všichni zapojili do výroby kulis - vyráběli tak koně, blesky, hvězdy, dešťové kapky, měsíc i hodiny. Budoucí “herci” se pomalu začínali učit text. Následně jsme se přesunuli k altánku do Bažantnice a k jezírku, kde vzniklo výsledné video.
Jaká zajímavá místa a osobnosti se pojí s naším městem? Nejprve jsme si ve třídě zahráli aktivity, které nám připomněly důležité osobnosti a místa. Po té jsme se přesunuli s mapou do města na terénní průzkum spojený se zaznamenáním bodů do map a focením. Když jsme se vrátili do třídy, vytvořili jsme na papírové plátno mapu. Ta obsahuje fotky míst, osobností, informace o nich a dokonce vlastní kresby. Velmi se nám povedla.
Naši osmáci vytvořili úžasný model Bělohradu!
S nadšením se naši šikovní žáci pustili do tvorby modelu města Lázně Bělohrad – a výsledek je opravdu skvělý! Poctivě vyráběli nejvýznamnější budovy, pečlivě pracovali na detailech. Model teď zdobí naši školu a rozhodně stojí za obdiv.
Projektový den naši deváťáci strávili nad rozvojem logického myšlení. Spojili totiž znalosti o městě Lázně Bělohrad a své šifrovací schopnosti a připravili pro své spolužáky i pro širokou veřejnost sérii hádanek, rébusů a šifer. Pracovali tak pilně, že během celého dne všichni zapomněli na pořízení jedné jediné fotky Namísto fotodokumentace zasíláme alespoň sérii QR kódů a tajenku, kterou můžete zkusit vyřešit s námi.
Povedlo se Vám tajenku vyřešit? Napište nám zprávu na FB, budeme rádi za zpětnou vazbu na naše celodenní snažení.
Komenského 95, Lázně Bělohrad 507 81